Yönetim Kurulu

Biz kimiz?

logoBizler çocuk istismarını önleme konusunda gönüllü olarak çalışmayı amaç edindik. Bu işi ulaşabildiğimiz tüm insanlara tamamen ücretsiz olarak sunmayı taahhüt ediyoruz. Çocuk İstismarı ve ihmali konusunda yaptığımız araştırmalar, başlangıç deneyimi kazanma, dernek kurucu kadrosunu oluşturma, sponsorlar belirleme, faaliyet alanları ve okullarını belirleme ve anlaşma yapma, kısacası zemin etüdü çabalarımız tam olarak 1 yıl sürdü. Tüm çalışmalarımızı tamamlayıp da artık faaliyete geçebiliriz dediğimiz zaman 22.09.2017 günü derneğimizin resmi olarak kuruluşunu gerçekleştirdik. Çalışmalarımızdan en üst seviyede verim alabilmek için kadromuzu alanında uzman kişilerle donattık. Uzman psikologlarımız, doktorlarımız, sosyologlarımız, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev yapan değerli akademisyenlerimiz ve serbest meslek sahibi avukatlarımız ile hedeflerimizi gerçekleştirmek, yarınlarımız olan çocuklarımızın tertemiz yetişip büyümelerini sağlamak için yola koyulduk. Umarız geniş kitlelerde çocuklarımızın sesi oluruz. Hep birlikte çocuk istismarına dur diyebiliriz.

Ne Yapıyoruz?

Seminerler

Çocuklarımızı uğradıkları duygusal, fiziksel ve cinsel ihmal ve istismarlardan korumak için onların eğitiminde başrolde olan ailelerini ve öğretmenlerini bu alanda bilgilendirmek adına alanında uzman kişiler vasıtasıyla okullarda ve ilçelerde çocuk istismarı ve ihmali konusunda halka açık ücretsiz olarak seminerler düzenliyoruz.

Bilgilendirme ve Bilinçlendirme

Çocuk istismarı nedir, nasıl önlenir, çocuğun istismara maruz kaldığını nasıl anlarız ve ne yapmalıyız? Gibi temel sorulara bilimsel yanıtlar vererek toplumun bu konuda bilinçlenmesini hedefliyoruz.

Kilit Nokta

Kilit nokta özellikle aileler ve sonra öğretmenlerdir. Onlar bu konuda ne yapacağını bilirlerse sorun büyük ölçüde çözülmüş olur. Bunların yanında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Tarafından 20 Kasım 1989 Tarihinde kabul edilen ve ülkemizin 1995'te taraf olduğu “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme” kapsamında çocuklarımıza çocuk haklarını elimizden geldiğince öğretmeyi ve bu konuda onları bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

KURUCU ÜYE

Op.Dr. Ümit ÖZKAN
Özgeçmiş

KURUCU ÜYE

Psikolog Ali ŞİMŞEK
Özgeçmiş

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Av.Buğra Kağan OĞUZ
Özgeçmiş

BAŞKAN YARDIMCISI

Uzm.Klinik Psikolog Mehmet ARSEVEN
Özgeçmiş

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Uzm.Klinik Psikolog Büşra ARSLAN
Özgeçmiş

GENEL SEKRETER

Mustafa Uğur CAN
Özgeçmiş